כלי חדש הושק: נתונים היסטוריים אודות אג"ח קונצרני

לאחר מחשבון האופציות האמריקאיות ומחשבון האג"ח להמרה, אנו שמחים מאוד לבשר על השקתו של כלי חדש ומגניב לאללה: כלי המספק את כל הנתונים ההיסטוריים האפשריים אודות אגרות חוב קונצרניות!

מהכרותי עם שוק ההון, זהו כלי שהרבה אנשי מקצוע ימצאו כמועיל מאוד, בין אם לצורך הכנת הערכות שווי, ובין אם לצורך מציאת הזדמנויות השקעה. כיום, מסדי נתונים דומים מסופקים בתשלום על ידי ספקי מידע פיננסי בישראל, או נאספים ונאגרים באופן עצמאי על ידי בתי ההשקעות הגדולים. מיותר לציין שהכלי שלנו ניתן בחינם לגמרי, כחלק מתרומתנו לתחום הערכת השווי בארץ.

מאגר הנתונים מתעדכן מדי ערב, באמצעות סקריפט שכתב שגיא אשה הנהדר, ואתם יכולים לסנן ולחפש בו לפי כל החתכים הקיימים בו: שם האגרת, טווח תאריכים, מח"מ, תשואה לפדיון, דירוג וכו'; והכי מגניב: ניתן לייצא את הטבלה המתקבלת לאקסל לצורך ניתוח מתקדם יותר. הנתונים החלו להיאסף ב-6/8, ואנו ננסה להזריק למסד הנתונים מידע ישן יותר.

נשמח לשמוע פידבקים, הצעות, ובעיקר, רעיונות מקוריים לניצול הכלי.

תהנו,

ערן, ניר וטל.

4 תגובות
 1. יובל
  יובל אומר:

  חבל על הזמן! הכלי שלכם מצוין, בדיוק מה שאני צריך.

  למי שאין מנוי לבלומברג אין שום חלופה לקבל את הנתונים האלה. תמשיכו ככה!

  הגב
  • ערן בן חורין
   ערן בן חורין אומר:

   תודה רבה יובל, נשמח אם תפיץ את הבשורה, על הספר ובכלל :)
   1. אגב, איך הגעת אלינו?
   2. בנוגע לבלומברג, מאוד מאוד בעייתי לשלוף את הנתונים הללו משם. הם עושים התאמה לריבית ריאלית שהיא בעייתית. פעם דיברתי שעתיים עם איש תמיכה שלהם בשביל להשיג תשואה לפדיון עבור יום מסוים. ואז ויתרתי.
   3. חכה חכה, יש גם כלי ביטאות על האש..

   הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *